24 TV

18.09.2020
İsim 24 TV HD
Kategori Ulusal
Genel Merkezi İstanbul
İletişim info@yirmidort.tv
Telefon 0 212 473 24 00
Adres http://www.yirmidort.tv

TürkMedya bünyesinde bulunan ve Ethem Sancak'ın imtiyaz sahibi olduğu aynı zamanda ulusal bir kanal olan 24TV, 24 Ocak 2007'de İstanbul merkezli yayın yapmaya başlamıştır.

Star Medya Gurubunun'na Tasarruf Mevudatı Sigorta Fonu'nun el koyması ardından "Kanal 24" ve Star gazetesinin isim hakkı 19 milyon dolara satışa çıkmıştır. Ancak beklenen ilgiyi görmemiştir. Bir süre sonra Kuzey Kıbrıslı iş adamı olan Ali Özmen Safa tarafından Mart 2006'da gerçekleştirilen ihalede 5 milyon 150 bin dolara satın alınmıştır. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) başkanı olan Ahmet Ertürk, ihalede Özmen tarafından verilen 5 milyon 150 bin dolarlık teklife karşılık 8 Milyon dolar vermesi ve bunun yanı sıra  4 milyon dolarlık da çalışandan kaynaklı kıdem tazminatlarını ödemesi karşılığında toplam 12 milyon dolar vererek Ali Özmen'le anlaştıklarını söylemiştir.

24 ve Sayfa Gazetesi'nin isim haklarını satın alan Ali Özmen daha sonra, Alaaddin Kaya ve oğlu Cüneyt Kaya ile beraber şirket kurduklarını söyledi. Şirketin hisselerinin %60'ının Kaya ailesinde olacağını, %40'ının ise kendisinin olacağını duyurdu. Ancak Ethem doğan ve 2008 yılında bir kalp krizi sonucu yaşamını yitiren,Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Hasan Doğan, beraber 2007 yılında Star Medya Yayıncılık A.Ş'ye ortak oldular. Daha sonrasında Ali Özmen Safa ve Hasan Doğan'ın Star Medya Yayıncılıktaki bütün hisselerini alan Ethem Sancak kuruluşun tek sahibi oldu. 

Ermeni Yazar olan Hrant Dink İstanbulda suikastte uğrayıp hayatını kaybettikten sonraki cenaze töreninin, Bolu'da olan ve 12 yıl sonra bitirilmiş olan Boğu Dağı Tüneli ile Türkiye hükümetinin Irak'a müdahale sürecini tartıştığı gün olan 23 Ocak 2007 yılında bu olayları canlı yayın yapan "24" televizyonu kültür ve haber kanalı olarak yayın hayatına giriş sağladı.

Star Medya Yayıncılık A.Ş'nin sahibi olan Ethem Sancak 20 Mayıs 2009 yılında şirketinde sahip olduğu hisselerinin %50'sini Rixos Otelleri'nin de işletmeci olan Fettah Tamince'ye devretme kararı verdiğini ve işlemleri başlattığını açıkladı. Sonuç olarak eski milletvekili olan Tevhit Karakat , Ethem Sancak'ın bütün hisselerini devralarak Yönetim Kurulunun Başkanlığına gelmiştir. HD yayınlara 1 Eylül 2017 tarihinde başlamıştır.

Programları;

  • Neler Oluyor Hayatta
  • 24 Potre
  • An ve Zaman
  • Bu Ülke
  • Moderatör
  • Piyasalar Açılırken
  • Analiz Sentez
  • Hava Durumu
  • Kahve Molası
  • Masada Ne var

 

Yorumlar

Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Şuanda Yayında Olanlar